Sprzedajesz produkty, udostępniasz materiału a może tworzysz kursy. Prędzej czy później będziesz ich potrzebował. Mock-up. Mock up to potężne narzędzie marketingowe. To dzięki nim masz większą szansę, że Twój potencjalny klient zatrzyma się właśnie na Twojej reklamie, stronie czy wpisie. A czym on w ogóle jest? Po co go stosować? I gdzie ich używać? Z tego artykułu poznasz odpowiedzi na te pytania ale również nauczysz się jak można stworzyć mock up samemu, bez użycia płatnych narzędzi czy pomocy eksperta. 

Jeśli jednak nie masz ochoty robić tego typu grafiki, lub nie masz na to czasu, zapraszam do kontaktu.

Mock-upy

Czym są mock upy?

Z definicji mock-up jest modelem wykorzystywanym w celu prezentacji danego produktu czy przedmiotu. Inaczej makieta czy replika. Głównie stanowi grafikę marketingową, która prezentuje i promuje usługi, darmowe materiały, produkty czy kursy.

Przygotowany mock-up przedstawia nasz produkt, o którym chcemy poinformować naszego odbiorcę i zachęcić do pobrania czy też jego kupienia. Przy minimalnej ilości treści staramy się pokazać istotę produktu, która bardzo często mówi więcej niż sam tekst. Oddaje rzeczywistość bardziej aniżeli opisy produktu.

Dlaczego powinieneś je używać?

Mam nadzieję, że sam wstęp zachęcił cię do używania tego rodzaju grafik. Warto ich używać. Dlaczego?
Jeśli nasze grafiki nie będą atrakcyjne, przepadną w gąszczu informacji, reklam, przewijających się postów na tablicach portali społecznościowych. Mock-upy pomogą:

 • – przykuć uwagę naszego idealnego klienta – aby zatrzymał się właśnie na naszej grafice,
 • – zachęcić do pobrania darmowego materiału, zapisu na webinar czy po prostu zakupu produktu,
 • – pokazać jeszcze przed zakupem co mogą nabyć – jest to bardzo cenne, bo daje potencjalnemu klientowi pewną informację czego może się spodziewać po zakupie, czyli buduje zaufanie do Twojej marki.

Gdzie można użyć mock upy?

Kiedy już stworzymy swoje grafiki marketingowe, często zastanawiamy się gdzie je zastosować? Do czego ich użyć?

 

 • Tak naprawdę, użyć ich możesz w różnych swoich miejscach:
 •  
 • – na stronie www
 • – na stronie sprzedażowej 
 • – na stronie zapisu na lead magnet
 • – na formularzu zapisu na newsletter
 • – na kanałach mediów społecznościowych, między innymi w relacjach (!)
 • – w newsletterze
 • – w materiałach darmowych w celu promocji i sprzedaży kursu
Mock up

Mock upy są cudownym narzędziem w strategii marketingowej. Oddają przekaz, budują Twoją markę, tworzą atmosferę zaufania dzięki informowaniu Twojego klienta co próbujesz mu sprzedać. Dzięki temu zaufaniu, wiedzy, co klient otrzymuje, chętniej takie osoby klikają w przycisk i pozostają w kontakcie z Tobą. 

INSTRUKCJA KROK PO KROKU
''Jak przygotować mock up samodzielnie i bezpłatnie''

 

Jeśli chciałbyś przygotować taki mock up sam, zapraszam Cię do oglądnięcia instruktażu, w którym pokazuję krok po kroku jak wykonać go całkowicie bezpłatnie. 

A czy Ty używasz mock-upów w swojej strategii marketingowej? Jeśli nie … kliknij poniżej lub tutaj i napisz do mnie abyś mógł zacząć 🙂