Delegowanie zadań

Twój biznes się rozwija a Ty razem z nim. Lista zadań staje się co raz dłuższa, a Twój czas na ich wykonanie mniejszy. Brakuje Ci czasu na realizowanie projektów i skalowanie biznesu, bo dużą część czasu poświęcasz formalnością, zadaniom technicznym, korespondecji, archiwizacji, researchowi, tworzeniu grafik. Zadania te nie przynoszą Ci bezpośrednio korzyści finansowych a dodatkowo spowalniają realizację planów, strategii i planów. Często też inne obszary w życiu na tym cierpią. To właśnie ten moment, kiedy warto pomyśleć o wsparciu i delegowaniu zadań. Nie jesteś przekonany? Przeczytaj jak delegowanie może Ci pomóc.

Delegowywanie zadań to szansa na większy sukces

Wielu z nas lubi robić i prowadzić swoje działania samemu. Wiemy czego chcemy, wiem jak chcemy by coś było zrobione i niejednokrotnie zrobienie czegoś samemu zajmie nam mniej czasu.

''Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź razem.'' - cytat ten zaczął się ostatnio często pojawiać w moim otoczeniu. Był też impulsem do napisania tego artykułu. Cudowanie oddaje piękno delegowania zadań i współpracy z innymi. Bo to prawda - możemy robić wszystko samemu, zrobimy to szybko i dokładnie oraz tak jak chcemy. Ale jak długo tak damy radę, zanim się wypalimy lub damy zubożeć innym obszarom naszego życia?

Balans i harmonia w życiu

Zastanówmy się, czy nie lepiej oddać część swoich obowiązków i pozwolić sobie na długodystansowy sukces? Rozwinąć skrzydła i zacząć szkolenie / studia, które już tak dawno pragnęliśmy zrobić, albo zająć się swoim zdrowiem, które podupadło kiedy dawaliśmy z siebie 200% lub zająć się relacjami, które odłożyliśmy na bok w ostatnim czasie. Balans w życiu, kiedy prowadzi się swój własny biznes, jest bardzo istotny. Często o nim zapominały, kiedy jesteśmy pochłonięci tym co kochamy robić.

Oddając się całkowicie jednemu aspektowi życia, tracimy radość w innych. Nie da się oddać całkowicie pracy, siedzieć po nocach, działać na wysokich obrotach i nie zwracać uwagę na nasze inne potrzeby. Zaniedbamy wtedy swoje zdrowie, relacje z innymi, co prędzej czy później zatrzyma nas w miejscu. Zatrzyma nas ”siłą”. 

Obserwując inne osoby prowadzące działalność online, dostrzegłam pewną zależość. Po pewnym czasie wiele z tych osób przestaje być aktywnym na swoim profilu, w newsletterze,w sieci. Po czym okazuje się, żę chorowali lub zdecydowali się na świadomą przerwę w działaniach, bo czuli, że obecna sytacja to nie to jak pragnęli pracować. Potrzebowali przerwy aby móc zrozumieć dlaczego tak jest i zdecydować co dalej robić. Zostali zatrzymani ”siłą”. Brzmi znajomo?

Też tak miałam... co dało mi oddelegowanie zadań?

Jednym z powodów dlaczego zostałam wirtualną asystentką, była możliwość robienia tego co lubię (pomoc innym) ale również możliwość pracy z domu, która dawała mi szansę na bycie w życiu córki częściej niż tylko rano i wieczorem oraz w weekendy. Budowa swojej firmy zabierała cały mój wolny czas, często i czas na odpoczynek i relaks, sen i relację z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy się zorientowałam, w jakim miejscu byłam – pełna frustracji i zmęczenia, schorowana i bez radośći, zadecydowałam, że to czas na zmiany. Zmiany w priorytetach, ale również ilości pracy. Oddałam część obowiązków mężowi, zatrudniłam od czasu do czasu sprzątaczkę aby móc skupić się w pełni na firmie a w wolnym czasie zadbać o siebie, relacje z innymi i zdrowie. Dzięki oddelegowaniu części moich obowiązków, poczułam mniejszą presję, zadbałam o siebie i mimo, że miałam tyle samo czasu na pracę co wcześniej, pracowałam efektywniej. 

  • Jeśli doświadczasz podobych sytuacji w swoim życiu, zastanów się czy oddelegowanie części swoich obowiązków – domowych lub zawodowych, nie byłoby dla Ciebie rozwiązaniem?

Delegowanie może być wyzwaniem. Jest to proces, do którego musimy podejść stopniowo, zaczynając od małych kroków. Dlatego jeśli to dla Ciebie nie do konca łatwe zadanie, zacznij od czegoś małego. Natomiast, jeśli wiesz, że jesteś w pełni gotowy – zacznij już dzisiaj. Weź kartkę papieru i wypisz swoje obowiązki. Podziel je w zależności od obszaru życia. Porozmawiaj z partnerem, przeorganizujcie swoje priorytety i związane z nimi zadania. Zobaczcie co możecie między sobą rozdzielić, a może jest szansa za wsparcie z zewnątrz? Może macie kogoś obok siebie, kto mógłby wam pomóc (rodzina, przyjaciele?). Albo może to czas aby zatrudnić kogoś dodatkowego do pomocy? 

Jeśli prowadzisz firmę i pragniesz swoje zadania delegować ale nie wiesz jak to zrobić, pobierz bezpłatny pdf z 3 sposobami i zacznij już dzisiaj.

Jeśli pragniesz zgłębić temat delegowania, polecam Kurs Eli i Piotra Wolińskich

  1. Dowiesz się z niego, jak zatrudnić wirtualną asystentkę i zacząć skalować biznes, odzyskać masę czasu i budować przychód pasywny.
  2.  
  3. Otrzymasz w nim:
  4. – informacje w formie pdf oraz audio,
  5. – Ćwiczenia i plansze, dzięki którym szybko opanujesz proces delegowania VA, zaplanujesz ściężkę dotarcia do swoich celów biznezowych, rozwiejesz wszelkie przekonania dotyczące współpracy z WA oraz nawiążesz współpracę z WA, która odbiera na Twoich falach. 
  6. – Filmy video, w których w przystępny sposób pokazujemy jak praktycznie wykorzystać dostępne na rynku narzędzia do delegowania zadań.

Wpisując kod MAGDA zakupując kurs, 

otrzymujesz 10% zniżki na niego.

  • Strona ta zawiera linki afiliacyjne.